22 października 2023 roku. w wypełnionej po brzegi sali widowiskowo – kinowej Domu Kultury w Radwanicach, publiczność nie szczędziła braw i owacji na stojąco Zespołom występującym na scenie. A były to niezwykle, barwne tanecznie i wokalnie prezentacje tradycji, obyczajowości i zarazem lokalności „małych ojczyzn” z kraju i Europy. Na scenie zaprezentowały się Zespoły pielęgnujące tradycje wschodniej części Europy, te pochodzące z południa a dokładnie ze Słowacji, jak i lokalnych mniejszości kulturowych z okolic Przemkowa, Szprotawy, czy samych Radwanic.  Za sprawą Zespołów Łastiwoczka, Łastiwczata, Sekcja „Rapu”, Barwinok, Fajna Ferajna na scenie można było usłyszeć melodie płynące z tradycyjnych instrumentów ludowych również w połączeniu ze współczesnymi aranżacjami. Wyjątkowości występom dodawały barwne stroje ludowe oraz piękno płynące ze wspólnych międzypokoleniowych integracyjnych śpiewów.

Koncert realizowany był w ramach projektu "Rozwój oferty edukacyjno - kulturalnej na terenie Gminy Radwanice i Zagłębia Miedziowego, poprzez utworzenie nowoczesnego Domu Kultury w Radwanicach".

Radwanickie Spotkanie z Kulturą Narodów - relacja - zdjęcie 1Radwanickie Spotkanie z Kulturą Narodów - relacja - zdjęcie 2