Druga edycja imprezy sportowej Duathlon Radwanice już za nami. 7 maja miłośnicy biegania i jazdy na rowerze mieli okazję stanąć na starcie jednego z 3 dystansów. A to wszystko w jednej z najszczęśliwszych Gmin w Polsce, pod czułą opieką słonia - symbolu Radwanic.

Duathlon to cieszący się coraz większą popularnością sport będący połączeniem biegu z jazdą na rowerze. Dyscyplina jest jedną z odmian bardzo popularnego triathlonu. Polega kolejno na biegu, jeździe na rowerze i znowu biegu. Dystanse biegowe i rowerowe ustalone były indywidualnie przez organizatorów. W Radwanicach dorośli uczestnicy zmierzyli się na następujących dystansach:

• SPRINT – 5 km bieg, 20 km rower, 2,5 km bieg
  • CLASSIC – 10 km bieg, 40 km rower, 5 km bieg
  • LONG – 10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg

Dla dzieci przygotowaliśmy rywalizację GREAT KIDS dla 3 grup wiekowych.

• Kids 1 (6 – 8 lat) – 200 m bieg, 400 m rower, 200 m bieg
  • Kids 2 (9 -11 lat) – 200 m bieg, 800 m rower, 200 m bieg
  • Kids 3 (12 -13 lat) – 1200 m bieg, 2000 m rower MTB, 800 m bieg.

Duathlon, to impreza, w której na trasach rowerowo – biegowych zmierzyli się zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, niezależnie od wieku i doświadczenia. To wydarzenie zadedykowane całym rodzinom.

Gmina Radwanice w dzień zawodów zapewniła moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników orz kibiców: punkt gastronomiczny, domowe słodkości od mistrzyń wypieków z terenu gminy, a dla najmłodszych specjalna Strefa Słonia, czyli park dmuchańców, malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z naszą maskotką Słoniem.

Sponsorem głównym tegorocznej edycji był KGHM Polska Miedź S.A.

Za nieocenioną pomoc organizacyjna przy realizacji zwodów dziękujemy również:

• Pani Agnieszce Koperek Prezes Gminnej Spółki Komunalnej w Radwanicach wraz z pracownikami
  • Wolontariuszom z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddz. w Radwanicach pod opieka Pani Izabeli Jokiel
  • Stowarzyszeniu „Pomagamy Razem”.

Dom Kultury w Radwanicach

Duathlon Radwanice 2023 - Relacja - zdjęcie 1