Dożynki Gminne 2016 – relacja

14102470_1465499130143238_1204800172841134835_n

Dnia 27.08.2016 r. w Kościele p. w. Niepokalanego Serca NMP w Radwanicach nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne plony rozpoczęło uroczyste obchody Dożynek Gminnych. Mszę celebrowali proboszcz Parafii Łagoszów Wielki ks. Jan Szulim, Ks. kan. Stanisław Czerwiński proboszcz Parafii Św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie oraz Ks. Jerzy Omelianiuk proboszcz Parafii p. w. Św. Dymitra Sołuńskiego w Buczynie.

Po mszy świętej gospodarze dożynek, grupy wieńcowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy przy dźwiękach orkiestry dętej Zakładów Górniczych Polkowice – Sieroszowice w pięknym korowodzie przeszli uroczyście do parku, gdzie kontynuowano obchody dożynkowe. Prowadzący przywitał wchodzący do parku korowód oraz przybyłych mieszkańców po czym odśpiewano Rotę oraz Hymn Państwowy co nadało imprezie niezwykle oficjalny i uroczysty charakter.

Gospodarzem tegorocznych dożynek był wójt Gminy Radwanice pan Paweł Piwko, a starostami pani Joanna Kusiak z Lipina oraz pan Stefan Tryler z Radwanic. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: wicestarosta powiatu polkowickiego pan Kamil Ciupak, radni powiatu pan Piotr Korobczak i pan Oskar Szkudło, radni gminy Radwanice z przewodniczącą panią Adrianą Lebit, kierownicy oraz dyrektorzy szkół oraz instytucji działający na terenie gminy Radwanice, rolnicy oraz mieszkańcy. W obchodach uczestniczyły również Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i Koła Łowieckiego. W dalszej części obchodów dożynkowych prowadzący przedstawił grupy wieńcowe z 12 sołectw prezentujące przepiękne wieńce biorące udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec. Po przedstawieniu grup wieńcowych starostowie dożynek przekazali chleb z tegorocznych plonów na ręce gospodarza, który ceremonialnie został podzielony między zaproszonych gości i mieszkańców gminy.

Część artystyczną rozpoczął występ zespołu tanecznego „Metamorfoza” z Wolbromka, a następnie wystąpił Młodzieżowy Zespół Ludowy „Mała Tęcza” z Olbrachtowa. W końcu nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec i stoisko przygotowane przez sołectwa gminy Radwanice.
W tym roku najpiękniejszy wieniec został wykonany przez sołectwo Nowy Dwór, a najlepsze stoisko wystawiło sołectwo Sieroszowice i będą one reprezentowały gminę Radwanice podczas dożynek powiatowych w Grodowcu.Na zakończenie tegorocznych obchodów dożynkowych zagrał zespół disco-polo „Power Boy”. Jak prastary zwyczaj nakazuje jest czas siewów, czas zbiorów i czas zabawy. Impreza zakończyła się zabawą ludową, którą poprowadził zespół „Żyta Band” z Radwanic.

Warto wspomnieć, że program uroczystości został przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury, a oprawę muzyczną przygotował Zespół Folklorystyczny „Swojacy” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację i przygotowanie uroczystości oraz mieszkańcom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

14141949_1465504510142700_1127578738383263055_n 14212616_1465495570143594_3119421216212455938_n

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!