Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP w Radwanicach

HISTORYCZNE OBCHODY W RADWANICACH

Uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Mieszkańcy z pewnością na długo zapamiętają dzień 11 listopada 2018 r.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 uroczystą Mszą w radwanickim Kościele. Tuż po mszy, wspólnie odśpiewano Hymn Polski.
Po nabożeństwie odbył się piękny koncert. Zespół wokalno-instrumentalny Artes Ensemble zaprezentował program pt. „Droga do wolności”. Artyści zabrali publiczność w podróż po polskiej muzyce. Nie zabrakło utworów Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, a także rodzimych pieśni patriotycznych oraz ludowych. Publiczność nagrodziła koncert owacją na stojąco.
Następnie odbyło się uroczyste przejście na Skwer przy ul. Przemysłowej, prowadzone przez Orkiestrę dętą ZG Polkowice – Sieroszowice oraz poczty sztandarowe: OSP w Radwanicach, Szkoła Podstawowa w Buczynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach, Polski Związek Łowiecki – Koło łowieckie „Jaźwiec” oraz górników z Radwanic. Na placu Wójt Gminy Radwanice – Pan Paweł Piwko, wraz z przedstawicielami seniorów oraz uczniów szkół z terenu gminy, odsłonili pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odsłonięty pomnik pozwoli na zawsze zapamiętać tę wyjątkową rocznicę odzyskania Niepodległości.
Po oficjalnych uroczystościach, zaproszono seniorów i gości do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Najstarszy senior, Pan Jan Bielski ze Strogoborzyc, otrzymał od Wójta Pawła Piwko bukiet kwiatów wraz z życzeniami. Po obiedzie, zespół „Swojacy” zaprosił wszystkich do śpiewania znanych i lubianych pieśni patriotycznych i ludowych. Seniorzy otrzymali specjalne śpiewniki niepodległościowe, aby móc śpiewać razem z zespołem.

W ten sposób, mieszkańcy gminy Radwanice uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorem obchodów była Gmina Radwanice, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny, przy współpracy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, Starostwa Powiatowego w Polkowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnych.

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!