XII HUBERTUS – Relacja

EMOCJONUJĄCE ZAWODY, PIĘKNE KONIE, POLSKA ZŁOTA JESIEŃ I ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY – czyli XII HUBERTUS!

W dniach 6-7 października 2018 r. odbyła się dwunasta edycja Hubertusa w Jakubowie (Gmina Radwanice).

Ciekawy i różnorodny program wydarzenia oraz wyjątkowo sprzyjająca pogoda, przyciągnęły do Jakubowa bardzo liczną publiczność.

W pierwszym dniu odbyły się Towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach. Zwycięzcą klasy mini LL została Maja Dziatkowiak, klasy LL oraz L– Roksana Bezulska. Rywalizację „Potęga skoków” wygrała również Roksana Bezulska na koniu Jantar. Puchar w Towarzyskich zawodach w powożeniu zaprzęgami wywalczyli: Amanda Andrys, Sebastian Urbańczak, Amelia Jęśkowiak, Łukasz Strzelczyk oraz Dominika Rimke.

Oprócz zawodów konnych, w sobotę odbyła się również parada motocykli, która o 15.00 wyruszyła z Jakubowa w stronę Nielubi i Kurowic. Wieczór uczestnicy spędzili przy dobrej muzyce. O 17.00 rozpoczął się koncert Grupy MADE z Głogowa, a po nim do późnych godzin nocnych publiczność bawił znany i lubiany w regionie DJ Mateusz Żyta.

W niedzielę 7 października nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonał Wójt Gminy Radwanice – Pan Paweł Piwko oraz Prezes Stowarzyszenia „Koń i Człowiek” – Pan Paweł Chrobak.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili m.in. Posłanki Ewa Drozd i Ewa Szymańska, Starostowie Powiatu Polkowickiego – Marek Tramś oraz Kamil Ciupak, Starostwa Powiatu Głogowskiego – Jarosław Dudkowiak, Tadeusz Walkowiak – Prezesa Zarządu Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, a także Wójtowie okolicznych gmin, przedstawiciele instytucji, sponsorów i partnerów.

Drugi dzień zawodów rozpoczęły konkurencje western i rodeo. W slalomie między beczkami zwyciężył Damian Ślufarski, natomiast w slalomie między tyczkami najszybszym zawodnikiem okazał się Bartosz Rolla na koniu Miodek. W tegorocznym wyścigu o butelkę whiskey wygrał Bartosz Janusz.

Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbyła się Gonitwa za lisem, a zdobywcą „lisa” została Paulina Pik. W przyszłym roku, na kolejnym Hubertusie, to właśnie ona będzie lisem uciekającym przed nagonką.

XII Hubertus zakończył koncert Grupy MADE. Dużą atrakcją był park rozrywki, można było także skorzystać z przelotów helikopterem oraz podziwiać pokazy motolotniarskie. Wszyscy uczestnicy oraz goście mogli skorzystać z licznych stoisk handlowych i gastronomicznych, a także kawiarenki z przepysznym ciastem oraz pierogami przygotowanej przez Stowarzyszenie „Koń i Człowiek”.

Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników z trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na wszystkich zwycięzców po przeprowadzonych konkurencjach czekały puchary, nagrody rzeczowe oraz medale. Dodatkowo, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe flo.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Organizatorami imprezy byli:

Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni w Jakubowie: „Koń i Człowiek”, KS Libra, Gmina Radwanice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach.

Partnerami imprezy byli:

Powiat Polkowicki, Gmina Polkowice, Stowarzyszenie Klub Jeździecki „Tradycja” Siedlnica, Winnica Jakubów, Sołectwo Jakubów, Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej, Stajnia sportowa Gracjan Pietruszka, Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Bez Balastu”, Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Ochotnicza Straż Pożarna

Sponsorami s imprezy byli:

 • Fundacja KGHM Polska Miedź,

 • Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”,

 • Centrum Ogrodnicze Dom i Ogród Cisek,

 • Koło Łowieckie Hutnik z Głogowa,

 • Tartak Grębocice,

 • Gospodarstwo Rolne Paweł Kurpet Przesieczna,

 • Części Samochodowe Mechanika Adrex w Głogowie,

 • Firma Viktoria II Dobromil,

 • Auto Ranczo Jerzmanowa,

 • Firma Studio Echo z Głogowa,

 • Nadleśnictwo Głogów,

 • Gmina Jerzmanowa DEMAR Weronika Wybraniak,

 • Firma Pierrot,

 • Poseł Ewa Drozd,

 • Pan Grzegorz Aryż,

 • Senator Dorota Czudowska,

 • Piotr Karwan prezes RUKA projekt

 • Transport Międzynarodowy Szczepan Bidziński

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!