Dożynki Gminne 2018 – RELACJA

W dniu 25 sierpnia 2018 r. w Parku w Radwanicach odbyły się Dożynki Gminne.

         Obchody Święta Plonów rozpoczęły się mszą dziękczynną w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Radwanicach. Po mszy barwny korowód prowadzony przez orkiestrę dętą Zakładów Górniczych Polkowice – Sieroszowice dotarł do Parku w Radwanicach, gdzie rozpoczął się Obrzęd dożynkowy.

Obrzęd tradycyjnie prowadził zespół „Swojacy” wraz z członkami Klubu Seniora ”Optymiści”. Zespół ośpiewał każdy z 10 wieńców przygotowanych przez sołectwa Gminy Radwanice. Tegorocznym zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec zostało sołectwo Lipin drugie miejsce zajęło sołectwo Kłębanowice, a trzecie Buczyna.

Następnie starostowie dożynek, którymi byli Pani Wanda Jańczak oraz Pan Jerzy Reng, przekazali Wójtowi chleb dożynkowy, który rozdzielili wraz ze starostą i wicestarostą Powiatu Polkowickiego – panem Markiem Tramś oraz Kamilem Ciupakiem między zgromadzonych mieszkańców.

Park w Radwanicach wyglądał bardzo kolorowo i wywierał niesamowite wrażenie, dzięki stoiskom przygotowanym przez sołectwa. Namioty były ozdobione snopami siana, dyniami oraz kwiatami. Można było w nich skosztować regionalnych przysmaków. Stoiska rywalizowały o miano najładniejszego, a w tym roku tytuł ten przypadł sołectwu Sieroszowice, drugie miejsce zajęły Kłębanowice, a trzecie Nowa Kuźnia. Ponadto swoje stoiska przygotował Urząd Gminy Radwanice, Związek Wędkarski wraz z Parkiem Krajobrazowym w Przemkowie, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” oraz Avon, a Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przygotowało kawiarenkę z domowymi wypiekami.

          Część artystyczną Dożynek Gminnych rozpoczął występ lokalnego zespołu „Frajda”, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentowali swoje talenty taneczne oraz wokalne.

Następnie na scenie pojawił się Markus P – gwiazda disco-polo. Rozbujał on publiczność i wprawił w taneczny nastrój, który utrzymał się do końca dożynek.

Po koncercie Gwiazdy wieczoru przyszedł czas na wręczenie nagród w kategoriach „Najładniejszy wieniec”, „Najładniejsze stoisko” oraz „Najlepsza nalewka”. Zwycięzcą w ostatniej kategorii został pan Błażej Frankowski, drugie miejsce przypadło panu Przemysławowi Trylerowi, a trzecie miejsce zajął pan Krzysztof Węgrzynek.

W folkowym klimacie utrzymał publiczność wyjątkowy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej”, a zaraz po nim rozpoczęła się impreza taneczna prowadzona prze DJ Mateusza Żyte, która trwała do godz. 2:00.

Organizatorem Dożynek był Gminny Ośrodek Kultury, a odbyły się one ze środków Gminy Radwanice. Partnerami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, OSP Radwanice, Zakład Usług Komunalnych w Radwanicach, Samopomoc Chłopska w Radwanicach, market DINO.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości oraz mieszkańcom i uczestnikom za wspólną zabawę.

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

 

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak

fot. Łukasz Golinczak


Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!