Do(SZTUKO)wani – relacja i zdjęcia

Od 9 lipca do 19 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach realizował wakacyjny projekt DO(SZTUKO)WANI, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2018.

 

 

 

W ramach projektu odbyły się warsztaty artystyczne, dwa spektakle teatralne dla dzieci, zostały również otwarte cztery świetlice wiejskie z terenu Gminy Radwanice.
W budynku GOK raz w tygodniu odbywały się warsztaty artystyczne, dzięki którym ich uczestnicy poznali kilka nowych technik rękodzielniczych. Warsztaty były przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Panie skorzystały z zajęć z decoupage’u gdzie wykonały piękne deseczki ozdobne oraz z zajęć z szydełkowania, na których stworzyły wyjątkowe serwetki na stół. W ofercie znalazły się również warsztaty ze scrapbooking’u przeznaczone dla rodziców z dziećmi, na których uczestnicy wykonali niezwykłe kartki okolicznościowe. Dzieciom zaproponowano również zajęcia karaoke, zajęcia plastyczne, podczas których wykonały śliczne zawieszki na klucze, oraz zajęcia rytmiczne, które pozwoliły im zapoznać się z instrumentami perkusyjnymi i ich brzmieniem.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się dwa przedstawienia teatralne dla dzieci. 20 lipca wystąpił Teatr Rozrywki Trójkąt, a 17 sierpnia zawitał Teatr Kultureska.
Aktorzy z Teatru Rozrywki Trójkąt w trakcie spektaklu „Wielka tajemnica” wraz z dziećmi rozwiązywali zagadkę zaginięcia kotki o imieniu „Bomba”. Dzieci brały czynny udział w prowadzonym przez detektywa Filipa Filipowskiego dochodzeniu. Dzięki pomocy dzielnych uczestników kotka się odnalazła.
Teatr Kultureska zaprosił zgromadzonych widzów na „Bajeczną Fiestę”, którą poprowadził Jelonek Bronek, Biedronka Ilonka oraz Pszczółka Julka. Zabawa trwała wśród kolorowej, kwiatowej scenografii. Poza tańcami i konkursami, mali widzowie dowiedzieli się wielu rzeczy na temat segregacji odpadów, dzięki czemu stali się SuperEkoBohaterami.
Dzieci brały czynny udział w przedstawieniach, pomagały aktorom na scenie, skakały i tańczyły oraz odpowiadały na pytania. Spektakle dostarczyły uczestnikom mnóstwo pozytywnej energii i nowych wrażeń.
Na świetlicach wiejskich w Jakubowie, Kłębanowicach, Nowej Kuźni i Przesiecznej raz w tygodniu odbywały się warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Wśród zapewnionych przez animatorki atrakcji znalazły się m.in. zajęcia terenowe w postaci wycieczek rowerowych, ognisk i biwaków, spotkanie z policjantem, który wyjaśnił jak bezpiecznie spędzić wakacje, mnóstwo zajęć plastycznych, jak np. malowanie przestrzenne, gniotki, robienie dekoracji do domu, a także inne rozrywki takie jak duże bańki mydlane, balonowe zwierzęta czy projekcje bajek.
DO(SZTUKO)WANE wakacje były pełne atrakcji, pozwoliły uczestnikom rozwinąć zdolności artystyczne, umiliły wolny czas oraz wzbogaciły wakacje spędzane w domu.

 

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W GOKu

 

 

ZAJĘCIA W ŚWIETLICACH

 

 

SPEKTAKLE TEATRALNE

 

 

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!