Dni Gminy Radwanice 2018 – relacja (23 czerwca)

Pogoda nie popsuła świetnej zabawy! Mieszkańcy chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dwudniowe święto rozpoczął Wójt Gminy Radwanice, pan Paweł Piwko, który powitał wszystkich widzów. Zaraz potem nadszedł czas by na scenie zaprezentowały się lokalne grupy artystyczne. Chętnych do zaprezentowania się na scenie podczas Dni Gminy było wielu.
Przedszkole w Radwanicach reprezentowało grupy: „Słoneczka”, „Gwiazdeczki”, „Motylki”, „Żabki” i „Serduszka”. Kolejnymi reprezentantami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach był Zespół taneczny „ATUT”, Chór Antoine’a oraz soliści: Ada Mazur, Nikodem Murak, Aleksandra Stemplewska, Tosia Niemczyk, Urszula Litwiniec i Daria Fefczak.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczynie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Na scenie wystąpili: Zespół taneczny BUCZUSIE i BUCZACZA, Zespół wokalny oraz indywidualnie Joanna Grabowska.
Zespół taneczno-wokalny „Frajda”, funkcjonujący przy GOKu, reprezentowały dwie grupy – młodsza i starsza. W wykonaniu zespołu zobaczyliśmy różnorodne układy taneczne oraz posłuchaliśmy dwóch piosenek.
Następnie odbyło się na scenie niecodzienne wydarzenie. Chór „RYBAŁCI” działający w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach dał uroczysty koncert z okazji 10-lecia swojego istnienia. Od początku opiekunem Chóru jest Pani Aleksandra Strama, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury. Była to wspaniała okazja do świętowania i zaprezentowania umiejętności chórzystów.
O 17.00 dzieci mogły wziąć udział w niezwykłym bloku animacyjnym. Najmłodsi mogli potańczyć razem z Kłapouchym, wziąć udział w konkursach czy pokazie gigantycznych baniek mydlanych.
Po występach dzieci i młodzieży i animacjach, na scenie pojawiła się dojrzalsza grupa, ale młoda duchem i temperamentem, czyli Klub Seniora „Optymiści”. Seniorzy przedstawili program kabaretowy, który bardzo przypadł widzom do gustu.
Kolejną dawkę dobrego humoru uczestnikom imprezy dostarczył jeden z najbardziej znanych kabareciarzy w Polsce – Grzegorz Halama. Artysta zaprezentował swój najnowszy program „Długo i szczęśliwie, czy intymne życie grubasa”. Wybuchające co chwilę salwy śmiechu to najlepsza recenzja występu pana Grzegorza.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był zespół Weekend, który zebrał w Parku sporą publiczność. Podczas koncertu wielbiciele disco polo usłyszeli największe hity, nie zabrakło oczywiście utworu „Ona tańczy dla mnie”. Po kilku bisach, Radek Liszewski – lider i wokalista zespołu – spotkał się z fanami, rozdając autografy i robiąc wspólne zdjęcia.
Po koncercie publiczność pozostała w tanecznym nastroju. Lubiany DJ Żyta Band dostarczył potężną dawkę hitów, przy której widzowie bawili się do późnej nocy.
Przez cały dzień można było odwiedzać ciekawe i piękne stoiska, przygotowane przez: Urząd Gminy Radwanice, sołectwo Radwanice, sołectwo Przesieczna, sołectwo Sieroszowice, sołectwo Buczyna, Koło Wędkarskie oraz Przemkowski Park Krajobrazowy z Przemkowa oraz stowarzyszenie Pomagamy Razem. Dodatkowo, dzieci przez kilka godzin mogły wziąć udział w animacjach, robić gigantyczne bańki mydlane czy pomalować sobie buźkę. Dużą popularnością cieszyły się też stoiska z rękodziełem, cateringowe i dmuchańce.
Organizatorem Święta Gminy Radwanice był Gminny Ośrodek Kultury, Gmina Radwanice oraz Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów wydarzenia, a byli nimi: Stowarzyszenie „Bez Balastu”, Jednostki OSP – Łagoszów Wielki i Radwanice, Zakład Usług Komunalnych, Szkółka Drzew i Krzewów w Radwanicach, Przemkowski Park Krajobrazowy i Polski Związek Wędkarski Koło w Przemkowie, Sołectwa należące do Gminy Radwanice: Radwanice, Buczyna, Sieroszowie, Przesieczna, stowarzyszenie „Pomagamy razem”, szkoły z terenu Gminy, Klub Seniora „Optymiści”, Biblioteka Publiczna w Radwanicach.

 

 

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!