MIKOŁAJ W RADWANICACH 2017- RELACJA

W niedzielę 10 grudnia 2017 r.,  jak co roku  w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach, odbyły się Mikołajki dla dzieci. Dzięki uprzejmości Firmy Przewozowej JOKER z Radwanic w spotkaniu mogły uczestniczyć dzieci ze wszystkich miejscowości należących do Gminy Radwanice.  W tym roku dla wszystkich uczestników przygotowany był spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt pt. „Jak Mikołaj urwał się z choinki”.  Dzieciom bardzo podobało się to zabawne przedstawienie o dwóch elfach, którzy muszą odnaleźć św. Mikołaja. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przybycie Św. Mikołaja, który przy pomocy wolontariuszy rozdał łącznie 400 paczek.

 

A wszystko to w przyjaznej atmosferze  i przy dźwiękach świątecznych piosenek oraz wspaniałych wypieków, które można było zakupić w kawiarence przygotowanej przez  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Radwanic. Dodatkowo, istniała możliwość zakupu ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez dzieci z Przedszkola Publicznego w Radwanicach i Stowarzyszenie „Pomagamy Razem”.

Organizatorami spotkania byli: Gmina Radwanice, Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.  Jednakże Mikołajki nie odbyłyby się bez wsparcia i zaangażowania mieszkańców Gminy Radwanice, a w szczególności wolontariuszy i pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach.

Foto. J. Friczka