Radwanice potrafią świętować! Święto Gminy Radwanice 2017

Święto Gminy Radwanice 2017 można podsumować dwoma słowami – super zabawa!

Trudno się dziwić, bo atrakcji było mnóstwo: stoiska, gry i zabawy, prezentacje dzieci, niesamowite występy i energetyczne koncerty. Każdy uczestnik imprezy znalazł coś dla siebie.

Punktualnie o 15.00 Wójt Gminy Radwanice, pan Paweł Piwko, powitał wszystkich widzów i oficjalnie otworzył Święto.

Zaraz potem nadszedł czas by na scenie zaprezentowały się lokalne grupy artystyczne. Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowało kilka zespołów: „Żabki”, „Smerfy”, „Gwiazdeczki”, Chór „Rybałci” oraz Zespół Tańca Nowoczesnego. „Buczacza” ze Szkoły Podstawowej w Buczynie popisała się swoim talentem tanecznym. Wiktoria Fraczek, Kamila Mazur i Aleksandra Stemplewska to młode wokalistki, uczennice i absolwentki Gimnazjum w Radwanicach. Zespół taneczno-wokalny „Frajda”, funkcjonujący przy GOKu, zaprezentował się w trzech układach tanecznych oraz piosence. Po występach dzieci i młodzieży, na scenie pojawiła się dojrzalsza grupa, ale młoda duchem i temperamentem, czyli Klub Seniora „Optymiści”.

O 17.00 dzieci mogły wziąć udział w niezwykłym pokazie cyrkowym – żonglowanie, chodzenie na szczudłach to tylko niektóre elementy Eduardo Show. Cyrkowiec swoimi sztuczkami i dobrą zabawą zaczarował wszystkich!

Następnie odrobinę „magii” organizatorzy zaserwowali dorosłym. Jurij Mokriszczew, znany artysta, zapraszał widzów do udziału w swoim programie „HipnoShow”. Wejście na scenę wymagało od ochotników sporo odwagi, bo zostali poddani trudnym próbom, np. chodzeniu po szkle czy hipnozie. Ten występ na pewno zostanie w pamięci publiczności na długo.

Potężną dawkę dobrego humoru uczestnikom imprezy dostarczył jeden z najbardziej znanych i lubianych artystów w Polsce, aktor charakterystyczny, kabareciarz, czyli CEZARY ŻAK. Wybuchające co chwilę salwy śmiechu to najlepsza recenzja programu. Pan Cezary po występie spotkał się z fanami, więc każdy mógł uzyskać autograf i wspólne zdjęcie z aktorem.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był zespół Piękni i Młodzi, który przyciągnął do Parku prawdziwe tłumy. Podczas koncertu wielbiciele disco polo usłyszeli największe hity grupy, takie jak „Ona jest taka cudowna” czy „Kocham się w Tobie”. Piękni i Młodzi zrobili prawdziwe show na scenie!

Po koncercie publiczność pozostała w tanecznym nastroju. Znany i lubiany DJ RAFF dostarczył potężną dawkę hitów, przy której widzowie bawili się do późnej nocy.

Przez cały dzień można było odwiedzać ciekawe i piękne stoiska, przygotowane przez: Urząd Gminy Radwanice, Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, sołectwo Radwanice, sołectwo Przesieczna, sołectwo Sieroszowice, sołectwo Nowy Dwór, Koło Wędkarskie oraz Przemkowski Park Krajobrazowy z Przemkowa oraz Wzgórza Dalkowskie. Dodatkowo, dzieci przez kilka godzin mogły wziąć udział w warsztatach cyrkowych, robić gigantyczne bańki mydlane czy pomalować sobie buźkę. Dużą popularnością cieszyła się też Kawiarenka przygotowana przez Klub Seniora „Optymiści”

W ramach Święta Gminy Radwanice odbył się Turniej piłki nożnej o puchar Wójta, który trafił do drużyny z Ostaszowa. Wójt wręczył również nagrody w Towarzyskiej lidze tenisa ziemnego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Sławomir Bartnicki.

Organizatorem Święta Gminy Radwanice był Gminny Ośrodek Kultury, natomiast sponsorami: Gmina Radwanice, Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Gaz System oraz Bank Spółdzielczy w Przemkowie. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów wydarzenia, a byli nimi: Klub Seniora „Optymiści”, Jednostka OSP – Łagoszów Wielki, Szkółka Drzew i Krzewów w Radwanicach, Park Krajobrazowy i Klub Wędkarski Przemków, Sołectwa należące do Gminy Radwanice, szkoły z terenu Gminy, Biblioteka Publiczna w Radwanicach.

fot. Jan Friczka

 

 

 

 

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!