Gminny Dzień Dziecka za nami

9 czerwca 2019 roku w słoneczne, niedzielne popołudnie na terenach wokół Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Wszystkich uczestników przywitał Wójt Gminy – Paweł Piwko, Dyrektor GOK – Bartosz Hejmej oraz Przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Flak, zapowiadając jednocześnie zespół „Frajda”, który na co dzień doskonali swoje umiejętności taneczne oraz wokalne pod opieką doświadczonych instruktorów: Mieczysława, Katarzyny i Zdzisława Krawczonek.

Po występach scenicznych „Frajdy” na licznie przybyłych miłośników zabawy czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodszych i tych troszkę starszych zabawiali bohaterowie bajki „Smerfy”, którzy organizowali gry, zabawy oraz popisywali się umiejętnościami robienia przeróżnych zwierzaków
z balonów. Nie zabrakło również kolorowych baniek oraz bitwy na bomby wodne. Dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, którzy śmiałkowie musieli pokonać
w specjalnych googlach, a rysunki które na twarzach dzieci stworzyła Smerfetka zrobiły prawdziwą furorę. Największą jednak atrakcją były zabawy na dmuchańcach.

W trakcie trwania imprezy, na scenie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego „Moja Rodzina”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Radwanicach. Zadbaliśmy również o to, aby ten wyjątkowy dzień był nie tylko radosny,
ale i smaczny. Wszyscy uczestnicy festynu mieli możliwość degustacji pysznych ciast na stoisku przygotowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radwanicach oraz gofrów, waty cukrowej i lodów dla ochłody z foodtracka.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali Dzień Dziecka oraz partnerom wydarzenia:

  • Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Radwanicach,
  • Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Radwanicach,
  • Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Radwanicach,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Radwanice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach.


ZŁOTE PASMO DLA „RYBAŁTÓW”Wyśpiewali Złote Pasmo 🙂

W dniu 4 czerwca 2019 r. w rocznicę śmierci Stanisława Moniuszki, w Filharmonii Wrocławskiej odbył się Konkurs Chórów regionu dolnośląskiego w ramach projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.

W tym roku konkurs został umieszczony w wykazie konkursów organizowanych przez kuratora oświaty, a tym samym otrzymał rangę konkursu wojewódzkiego. Laureaci otrzymają punkty na świadectwie.

Chór Szkoły Podstawowej im. M Falskiego w Radwanicach „Rybałci” pod dyrekcją Aleksandry Stramy w programie konkursowym wykonał cztery utwory, w tym obowiązkowo jeden Stanisława Moniuszki.

Komisja w składzie: prof. dr hab. Jolanta Szybalska Matczak, dr Małgorzata Podzielny oraz dr Aleksandra Wojtaszek bardzo wysoko oceniła prezentację chóru i nagrodziła Złotym Pasmem !

Po wielkich emocjach konkursowych dzieci odprężyły się zwiedzając ogród botaniczny we Wrocławiu.

Zespół Folklorystyczny „Swojacy” w Wojsławicach

Dnia 02.06.2019 r. Zespół Folklorystyczny „Swojacy” wziął udział w XVIII Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych im. ks. Jana Dzierżona, który miał miejsce w Arboretum w Wojsławicach k. Niemczy.

W cudownej, ciepłej atmosferze i gorących promieniach słońca na scenie wystąpiło 26 zespołów z Dolnego Śląska.

Przegląd nie miał charakteru konkursowego, a każdy zespół po prezentacji swojego programu otrzymał z rąk organizatorów piękną statuetkę, dyplom oraz prezent.Honorowy Patronat nad Przeglądem objęli Starosta Dzierżoniowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza.

„Rodzinne warsztaty z elementami carvingu” relacja

27 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się „Rodzinne warsztaty dekorowania potraw z elementami carvingu”. Prowadzący: Małgorzata Długosz – kierownik warsztatów szkolnych/zajęć praktycznych Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie, zapoznała uczestników ze sztuką przygotowywania kompozycji z warzyw. Ponieważ dekorowanie potraw wymaga nieco fantazji, ale też odpowiedniego sprzętu, więc zajęcia rozpoczęły się przeszkoleniem z wiedzy o narzędziach przydatnych do carvingu, zasad rzeźbienia i typologii metod.

Na warsztatach powstały serpentyny, koszyczki oraz różnego rodzaju kwiaty i liście wycięte z pomidorów, ogórków, cukinii oraz rzodkiewki. Ładnie podane choćby najprostsze potrawy, przyciągną wzrok i mile zaskoczą.
Podczas zajęć nie zabrakło również upominków dla mam oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich.


WARSZTATY CHÓRALNE

Dnia 17 maja 2019 roku w Gminnych Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty chóralne realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.
Akademia Chóralna to projekt, którego celem jest rozpowszechnienie śpiewu, jako powszechnego dobra, przez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów – od przedszkola do zespołu zawodowego.
W warsztatach wziął udział Chór Szkoły Podstawowej „Rybałci” a poprowadził je Pan Andrzej Słowikowski, wieloletni nauczyciel, chórmistrz, specjalista w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą.

Chórzyści mieli możliwość poznać metody pracy rozwijające zarówno brzmienie głosu jak i technikę śpiewu chóralnego.

„Rybałci” przygotowują się do Regionalnego Konkursu Chórów Szkolnych, który odbędzie się we Wrocławiu dnia 4 czerwca 2019 roku.

Informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne. Zgoda na upowszechnianie wizerunku obejmuje w szczególności takie formy jego publikacji, jak: udostępnienie na stronie internetowej GOK Radwanice i fanpage’u GOK Radwanice, zamieszczanie na materiałach promocyjnych, informacyjnych, broszurach.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych       

Zgodnie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że:

Administratorem Pani/a danych osobowych jest: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach ul. Szkolna 5a.

W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): gok@radwanice.pl

Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celem promocji działań GOK Radwanice oraz Gminy Radwanice

Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Dziękujemy!