Wakacyjna przygoda z salamandrą w tle

W dniach 10-12 sierpnia  Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla 20 osobowej grupy dzieci z terenu Gminy Radwanice  wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,, SALAMANDRA” w Myśliborzu, gdzie uczestniczyliśmy w ,,Letniej Akademii Przyrody” współfinasowanej z działalności edukacyjnej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, realizowanej przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Przez trzy dni dzieci brały udział w  wielu warsztatach edukacyjnych min: poznawały zwierzęta zamieszkujące Wąwóz Myśliborski, budowę wulkanu, robiły własnoręcznie eko-torby i mydełka glicerynowe. Dzieci uczestniczyły również w grach terenowych, gdzie poznawały różnego rodzaju gatunki drzew i roślin. Poza warsztatami był też naturalnie  czas na wspólne zabawy, wyścigi i quizy . Nie obyło się też bez dyskoteki, na której  dzieci prezentowały swój talent taneczny. Dla niektórych młodych mieszkańców naszej gminy był to szczególnie emocjonujący czas, ponieważ po raz pierwszy  wyjechały bez rodziców a te trzy dni pokazały, że radzą sobie wyśmienicie. Oby więcej takich wspólnych wypraw.