Obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz Gminnego Dnia Seniora za nami.

Z dumą, szacunkiem ale także z uśmiechem i gromkim śpiewem obchodzono 11 listopada, czyli 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Gminny Dzień Seniora.  Przed południem przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wójt Gminy Radwanice Pan Paweł Piwko wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Ewą Flak oraz w honorowej asyście 1 Gromady Zuchowej  „Odważne Słoniki”, złożyli kwiaty w barwach biało czerwonych.  Gminne uroczystości Dnia Seniora zainaugurowała msza św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sieroszowicach z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP w Radwanicach oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. Każdy uczestnik mszy św. otrzymał pamiątkowy, narodowy kotylion. Następnie na Świetlicy Wiejskiej w Sieroszowicach odbyła się artystyczna część zadedykowana Seniorom z naszej gminy. Wójt Gminy Radwanice Pan Paweł Piwko wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Ewa Flak, złożyli na ręce najstarszych przedstawicieli gremium seniorów, bukiety kwiatów, z życzeniami zdrowia, radości oraz muzycznym 100 lat. Podczas spotkania  uroczyście odśpiewany  został również hymn narodowy w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” promowanej przez Biuro Programu Niepodległa.  Nie zabrakło pięknych i wzruszających interpretacji pieśni patriotycznych w wykonaniu Aleksandry Stemplewskiej oraz wspólnych śpiewów a nawet tańców przy akompaniamencie Zespołu „Żyta Band”.

Dziękujemy wszystkim Państwu za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania 😊

W organizację wydarzenia włączyli się:

Urząd Gminy Radwanice, Radni Gminy Radwanice, Sołtys Sołectwa Sieroszowice Pani Wanda Jańczak, Prezes TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ IM. JANA WYŻYKOWSKIEGO Pani Wanda Wdowiak, Stowarzyszenie Klub Seniora „OPTYMIŚCI” z Radwanic oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach Pani Bogusława Niemasz.