„Otwarci na COOl-turę”-relalcja

Dzięki programowi finansowanemu ze środków Fundacji PZU, Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach zaprosił do wspólnej , wakacyjnej zabawy dzieci z terenu całej gminy. Projekt „ Otwarci na COOL-TURĘ, rozpoczęliśmy wyjazdem do Lubina, gdzie obejrzeliśmy w kinie bajkę „Raya i ostatni smok” i zwiedziliśmy Park Wrocławski podziwiając jego uroki. W świetlicach wiejskich odbywały się warsztaty przyrodnicze, prowadzone przez pana Rafała z Zielonej Myszy, który to przedstawił nam : Niezwykłe właściwości zwykłych substancji, Kuchnię molekularną, Bezkręgowce wokół nas i Czy można zobaczyć powietrze.  Również  w świetlicach wiejskich, odbywały się zajęcia kreatywno- plastyczne, gdzie tworzyliśmy różnego rodzaju prace artystyczne. Odwiedziliśmy Ostaszów „ WIOSKĘ W DECHĘ”, gdzie braliśmy udział w wielu zabawach i animacjach oraz tworzyliśmy ceramiczne talerzyki, zawieszki i kubeczki . Spacerowaliśmy po wzgórzu Laury i podziwialiśmy piękno przyrody z  wieży  widokowej. A  na koniec przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski i pianki. Kolejną atrakcją naszych wakacji  była wycieczka  do Miłkowic do Wioski Kolejarzy, gdzie w izbie pamięci ,, Kolejarz” poznaliśmy historię kolei dolnośląskich oraz odbyliśmy quest ,, Szlakiem kolejarzy”, na którym odgadywaliśmy różne zagadki które doprowadziły nas do skarbu. W ostatnim tygodniu wakacji odbyły się warsztaty hip-hopowe, na których dzieci pod okiem Tomasza Olczaka, poznawały tajniki hip-hopowej narracji. Produktem finalnym projektu był teledysk, do którego słowa powstały podczas warsztatów, a który można posłuchać na naszej stronie FB.