LATO W TEATRZE-PODSUMOWANIE WAKACYJNEJ PRZYGODY

W dniach 05.07-18.07.21r., 20-osobowa grupa dzieci z gminy Radwanice, uczestniczyły w półkolonii twórczej o tematyce teatralnej Lato w Teatrze – „Teatr Wielki w Radwanicach”. Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Teatralna przygoda rozpoczęła się od wizyty w Teatrze im. Andresa Gryphiusa w Głogowie, gdzie uczestnicy zapoznali się z pracą aktora na scenie, kulisami i całym zapleczem teatralnym. W kolejnych dniach, pod czujnym okiem specjalistów, dzieci tworzyły elementy scenografii,  uczyły się ról i piosenek, ćwiczyły dykcję i emisję głosu, aby finalnie wystąpić przed mieszkańcami gminy Radwanice. Na półmetku półkolonii, odbyła się wycieczka do Zamku Legend Śląskich w Pławnej Dolnej, gdzie poznały 11 legend opowiedzianych i zilustrowanych dużymi lalkami. Podczas wycieczki nie zabrakło warsztatów ceramicznych, litograficznych, ulicznej sztuki teatralnej. Nie zabrakło również zabaw na karuzeli i w Grodzie Rycerskim.

W ostatnim dniu półkolonii, w pięknej oprawie scenicznej, muzycznej i magicznemu oświetleniu, wystawiona została sztuka pt. ”Samolub” nad którą uczestnicy półkolonii misternie pracowali przez dwa tygodnie. Z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, a występ okazał się wielkim sukcesem dla małych artystów, którzy otrzymali owacje na stojąco.

Partnerami zadania byli: Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie, Urząd Gminy w Radwanicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach.

Realizator: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach.