I Mistrzostwa Gminy Radwanice w Szachach w Kategorii Open

Po raz pierwszy w naszej gminie dnia 15 maja 2021 r., odbyły się I Mistrzostwa Gminy Radwanice w Szachach w Kategorii Open. Rywalizacja była niezwykła, ponieważ uczestniczyli zawodnicy w różnym wieku. Najmłodsza zawodniczka Alicja Chyralecka, miała 8 lat, a najstarszy zawodnik Pan Aleksander Kałużka -74 lata. Mimo różnicy wiekowej, mistrzostwa odbyły się na wysokim poziomie, a to dzięki sędziemu Panu Stanisławowi Róg, który to dopilnował aby rozgrywki przebiegały prawidłowo  w duchu gry fair play. Nawet Wójt Gminy Radwanice Pan Paweł Piwko rozegrał partyjkę z zwycięzcą mistrzostw . Cieszy nas niezmiernie, że ta królewska gra wzbudza nadal tyle zainteresowania i emocji. Nie możemy się doczekać kolejnych mistrzostw, które GOK z pewnością zorganizuje.

A oto zwycięzcy:

I miejsce – Bartłomiej Róg