FERIE ZIMOWE 2021-relacja

Gminny Ośrodek Kultury wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach był organizatorem półkolonii podczas ferii zimowych, które odbyły się w dniach od 4 stycznia do 15 stycznia 2021 roku. W czasie naszej dwutygodniowej przygody, dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych kreatywnych i edukacyjnych warsztatach, zabawach oraz wycieczce do stadniny koni. W pierwszym tygodniu odbyły się min. zajęcia z programowania i  robotyki, gdzie udało się zaprojektować jeżdżącą wyrzutnię a za pomocą długopisu 3D, ciekawe przestrzenne ozdoby. Bawiliśmy się w wiosce indiańskiej, strzelaliśmy z łuku, oglądaliśmy film pt. ,,Pocahontas” i tworzyliśmy łapacze snów. Piekliśmy przepyszne, maślane ciasteczka. Podczas wizyty w stadninie koni w Jakubowie, doświadczyliśmy na czym polega hipoterapia oraz prowadzenie stadniny. Wspólnie z Panem Rafałem z projektu ,,Zielona Mysz”, poznaliśmy tajemnice układu pokarmowego i odpowiedzieliśmy sobie na pytanie dlaczego ciasto rośnie. Drugi tydzień rozpoczęliśmy kreatywną pracą z użyciem gliny przy instruktażu Pani Małgorzaty Somerfeld-Lasko, prowadzącej na co dzień pracownię ceramiki unikatowej w Ostaszowie. Przenieśliśmy się również w świat książki. Poznaliśmy historię Poli i Stasia – bohaterów Głogowskiego przewodnika, do którego ilustracje stworzyła radwaniczanka – Pani Aneta Steciąg. Poznaliśmy technikę zdobienia starych, niepotrzebnych już książek, tworząc z nich wyjątkowe kamienice. Projektowaliśmy okładki i napisy z zastosowaniem techniki 3D, tworzyliśmy  zapachowe lampiony. Mieliśmy okazję poznać sposóbi chrakter pracy naszych dzielnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach. Odwiedzili nas również goście z rekonstrukcją średniowiecznego grodu. Z ciekawością braliśmy udział w doświadczeniach w molekularnej kuchnii i świecie klorów. Dzięki sprzyjającej zimowej aurze, mogliśmy uczestniczyć w licznych spacerach i zabawach na śniegu, po których czekały na nas przepyszne obiadki i deserki. Wolne chwile zapewniały nam zajęcia taneczne, plastyczne i gry integracyjne.

Nasza wspaniała zimowa przygoda odbyła się dzięki wsparciu finansowemu GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI, ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII.

Partnerami organizacyjnymi byli również:

– Gminna Biblioteka Publiczna w Radwanicach,

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach.