Orszak Trzech Króli 2021-relacja

„Panu dzięki oddawajmy” – cytat z Pieśni Jana Kochanowskiego przyświecał tegorocznemu Mini Orszakowi Trzech Króli w Radwanicach.

W tym roku Orszak Trzech Króli z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 odbył się w formie symbolicznej. Podczas uroczystej mszy św. celebrowanej przez księdza proboszcza Jana Szulima podczas wspólnego śpiewania kolędy „Mędrcy Świata Monarchowie”,  Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się przed Świętą Rodziną i złożyli dary. Monarchom towarzyszyła straż orszakowa prowadzona przez gwiazdę. Wszyscy zgromadzeni otrzymali korony, śpiewniki, nalepki i gazetki. Dziękujemy mieszkańcom za udział w uroczystościach i zapraszamy do wspólnego świętowania w przyszłym roku z nadzieją na organizację Orszaku w pełnej, uroczystej odsłonie
w postaci przemarszu ulicami Radwanic.

W role postaci Mini Orszaku wcielili się:

Królowie:

– Pan Krystian Malinowski,

– Pan Jan Różycki,

– Pan Roman Kawałko

Straż:

– Szymon Malinowski

– Kacper Niedośpiał

– Kacper Przywara

Prowadzący gwiazdę:

– Pan Adam Niedośpiał

Pomoc w przygotowaniu kościoła: