„Był sobie raz gdzieś pośród gwiazd Książę, co kochał Różę, lecz młody był, opuścił ją, znęciły go podróże…” – relacja ze spektaklu „Mały Książę”

11 kwietnia 2019 roku mieszkańcy Gminy Radwanice mieli okazję uczestniczyć w międzyplanetarnej podróży z Małym Księciem, głównym bohaterem książki „Mały Książę”, której autorem jest Antoine de Saint – Exupery. Głównym wątkiem tej sztuki była wędrówka Małego Księcia po różnych planetach. Spektakl opowiadał o małym chłopczyku, który uciekł ze swojej planety, ponieważ okłamała go Róża. Przebył długą wędrówkę, ale w końcu zrozumiał, że jest ona jego prawdziwą przyjaciółką.

Reżyserem spektaklu była Pani Olga Kopcza, instruktorem muzycznym Pani Aleksandra Strama, autorem scenografii pani Aneta Steciąg a pomysłodawcą i koordynatorem spotkania w GOK w Radwanicach Pani Rozalia Rzepka. W rolę Małego Księcia wcieliła się Kornelia Kopacka, a w rolę Róży Barbara Guszała. Ponadto role aktorskie odegrali: Ewa Hubisz, Józef Steciąg, Jolanta Dembna, Halina Lis, Marian Mikoś, Urszula Paradowska, Mieczysław Olejnik, Czesław Urbańczyk, Zofia Mikoś.

Spektakl cieszył się dużym uznaniem publiczności wśród , której nie zabrakło: Pana Kamila Ciupaka – Starosty Powiatu Polkowickiego, Pana Pawła Piwko – Wójta Gminy Radwanice, Pani Ewy Flak – Przewodniczącej Rady Gminy Radwanice, Pani Agnieszki Woźniak – Kierownik GOPS Radwanice, Pani Stanisławy Trzeszcz – wicedyrektor ZSP w Radwanicach, Pana Stanisława Rapczuka – Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polkowicach oraz Pana Bartosza Hejmej – Dyrektora GOK Radwanice.

Program został przygotowany przez Seniorów z Klubu Seniora „Optymiści”, we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce, w ramach projektu Poland FLEX Alumni Mentoring Program oraz GOK w Radwanicach i GOPS w Radwanicach.

Spektakl zadedykowany był wszystkim dzieciom, a także dorosłym, ludziom wielkiego serca, dzięki którym życie tych najmłodszych choć na chwilę może stać się piękniejsze i radośniejsze. Zamiast biletów widzowie przynieśli artykuły plastyczne, które zostały przekazane Stowarzyszeniu „Pomagamy Razem” zrzeszającemu niepełnosprawne dzieci.