DOŻYNKI GMINNE w Radwanicach – Tego nie można przegapić

Wyroby rękodzieła, pyszne potrawy, wspaniałe gwiazdy, dobra muzyka to tylko niektóre z licznych atrakcji czekających na uczestników Dożynek.

Święto plonów rozpocznie się od Mszy w radwanickim Kościele oraz tradycyjnego dożynkowego korowodu, który przejdzie do Parku, gdzie o godz. 16.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie wydarzenia. Następnie odbędzie obrzęd dożynkowy i prezentacja wieńców.
Gwiazdą tegorocznych Dożynek będzie jedyny i niepowtarzalny MARKUS P – jeden z najbardziej znanych artystów disco polo! Podczas koncertu usłyszymy największe hity artysty, takie jak „Kici kici miał” i „Hula Ula”.
Wśród kolejnych punktów programu, poza tradycyjnym ceremoniałem dożynkowym, znalazły się inne ciekawe propozycje – konkursy na najpiękniejszy wieniec i najbardziej okazałe stoisko dożynkowe, występy artystyczne lokalnych zespołów oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej”. Na zakończenie zapraszamy wszystkich do zabawy tanecznej.
W trakcie trwania dożynek przewidziano atrakcje dla dzieci w postaci różnego rodzaju urządzeń dmuchanych do skakania, a dla wszystkich uczestników – dobrze zaopatrzona część gastronomiczna.
25 sierpnia (sobota) – Park w Radwanicach
Program:
15.00 – Msza św. w Kościele w Radwanicach
16.00 – Przemarsz korowodu dożynkowego do Parku
16.30 – Otwarcie uroczystości
16.40 – Obrzęd dożynkowy
17.45 – Pokaz taneczny zespołu wokalno-tanecznego „Frajda”
18.30 – Gwiazda wieczoru – MARKUS P
19.30 – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej”
21.00 – Zabawa taneczna z DJ Żyta Band
2.00 – Zakończenie
Ponadto:
  • stoiska i wieńce dożynkowe
  • produkty regionalne
  • dmuchańce i atrakcje dla dzieci
  • catering
  • KONKURS na najlepszą nalewkę
Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach oraz Gmina Radwanice.
Partnerzy:
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radwanicach
  • Ochotnicza Straż Pożarna
  • Zakład Usług Komunalnych w Radwanicach
  • Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Radwanicach
  • DINO Polska

Uwaga

Zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, które weszło w życie 25 maja 2018 r. informujemy, że udział w wydarzeniach i warsztatach odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Radwanicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku poprzez fotorelację na potrzeby informacyjno-promocyjne.