XI HUBERTUS – relacja

EMOCJONUJĄCE ZAWODY, PIĘKNE KONIE, DOBRA MUZYKA I ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY – tak można podsumować XI HUBERTUSA!
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i powspominania.

Fot. Jan Friczka

W dniach 30 września i 1 października 2017 r. odbyła się jedenasta edycja Hubertusa w Jakubowie (Gmina Radwanice).

Moc atrakcji oraz piękna, złota jesień przyciągnęły do Jakubowa prawdziwe tłumy widzów. Nic dziwnego, bo program wydarzenia był naprawdę ciekawy i różnorodny.

W pierwszym dniu odbyły się Towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach. Zwycięzcą klasy mini LL została Hanna Dziatkowiak, klasy LL – Aleksandra Pałasz, a klasy L  – Malwina Idczak. Rywalizację „Potęga skoków” wygrał Maciej Gołąbek na koniu Par de Priamos. Puchar w Towarzyskich Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami wywalczył Tadeusz Andrys i Zbigniew Tarka oraz Sebastian Urbańczak i Patrycja Fraczek.

Oprócz zawodów konnych, w sobotę odbył się również występ Zespołu Wokalno-Tanecznego Frajda, który przyciągnął liczną publiczność oraz parada motocykli, która o 16.00 wyruszyła z Jakubowa w stronę Nielubi i Kurowic. Wieczór uczestnicy spędzili przy dobrej muzyce. Po 19.00 rozpoczął się koncert country w wykonaniu Honky Tonk Brothers, a po nim do późnych godzin nocnych publiczność bawił znany i lubiany w regionie DJ – Mateusz Żyta.

W niedzielę 1 października nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonał Wójt Gminy Radwanice – Pan Paweł Piwko oraz Prezes Stowarzyszenia „Koń i Człowiek” – Pan Paweł Chrobak. O randze imprezy w regionie może świadczyć m.in. lista gości, którzy przybyli w niedzielę do Jakubowa. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili m.in. Pani Senator Dorota Czudowska, Posłanki Ewa Drozd i Ewa Szymańska, Starostowie Powiatu Polkowickiego – Marek Tramś oraz Kamil Ciupak, Starostwa Powiatu Głogowskiego – Jarosław Dudkowiak, Tadeusz Walkowiaka – Prezesa Zarządu Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, Wiceprezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź – Helena Krupska, a także wójtowie okolicznych gmin, przedstawiciele instytucji, sponsorów i partnerów.

Drugi dzień zawodów rozpoczęły konkurencje western i rodeo. W slalomie między beczkami zwyciężył Bartosz Rolla, natomiast w slalomie między tyczkami najszybszym zawodnikiem okazała się Aleksandra Pałasz na koniu Lexus. W tegorocznym wyścigu o butelkę whiskey wygrała Lena Pałasz.

Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbyła się Gonitwa za lisem, a zdobywcą „lisa” został Szymon Rolla. W przyszłym roku, na kolejnym Hubertusie, to właśnie on będzie lisem uciekającym przed nagonką.

XI Hubertus zakończył koncert bluseowy zespołu MS Band. Dużą atrakcją była również wioska indiańska, którą licznie odwiedzały całe rodziny. Ponadto, podczas dwóch dni funkcjonował park rozrywki, można było skorzystać z przelotów helikopterem oraz podziwiać pokazy paralotniarskie. Wszyscy uczestnicy oraz goście mogli skorzystać z licznych stoisk handlowych i gastronomicznych, a także kawiarenki z przepysznym ciastem oraz pierogami przygotowanej przez Stowarzyszenie „Koń i Człowiek”.

Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników z trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na wszystkich zwycięzców po przeprowadzonych konkurencjach czekały puchary, nagrody rzeczowe oraz medale. Dodatkowo, każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz flo.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni  „Koń i Człowiek” w Jakubowie, Gmina Radwanice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach.

Partnerami wydarzenia byli: Powiat Polkowicki,  Gmina Polkowice, Kopalnia ZG Polkowice – Sieroszowice, Stowarzyszenie Klub Jeździecki „Tradycja” Siedlnica,  Winnica Jakubów,  Sołectwo Jakubów, Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej, Restauracja Kropka, OSP Radwanice.

Darczyńcami wydarzenia byli:  Fundacja KGHM Polska Miedź, Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, Gmina Radwanice, Centrum Ogrodnicze Dom i Ogród Cisek, Koło Łowieckie Hutnik z Głogowa, Tartak Grębocice, Gospodarstwo Rolne Paweł Kurpet Przesieczna, Części Samochodowe Mechanika Adrex w Głogowie, Firma Viktoria II Dobromil, Dekarstwo – Jerzy Kłonica, Auto Ranczo Jerzmanowa,  Firma Studio Echo z Głogowa, Nadleśnictwo Głogów, Gmina Jerzmanowa, Sklep Jeździecki Royal Equi, Firma Pierrot, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Poseł Ewa Drozd, Senator Dorota Czudowska, Pan Grzegorz Aryż, Szkoła dla Dorosłych Edukacja – Oddział w Głogowie, Restauracja Ministerstwo Śledzia i Wódki.